Świeżak w świecie SEO, czyli z czym się je wyszukiwarki i jak bez SEO - wiedzy zdobywać ruch na stronach i linki do stron.
Blog > Komentarze do wpisu

Katalogi

Każdy pozycjoner jakieś tam swoje ma. Jedni więcej, inni mniej. Przy czym jest taka zależność, że ci, co mają więcej, to na ogół mniej zadbane, a ci, co mniej – bardziej zadbane.

Tylko zastanawia mnie, czy w ogóle jest sens o nie dbać?

Bo do czego katalogi służą?

  1. Jako źródło linków nie najwyższej jakości, do podlinkowania artykułów, podlinkowania precli, stronek zapleczowych i tak dalej.
  2. Jako generatory punktów w SWL-ach.

Jeden (podobno wiodący) SWL nawet udostępnia kilka skryptów katalogów, od razu z kodem systemowym, więc dlaczego nie skorzystać?

Ja osobiście nie chciałem stawiać takich śmietników, ale chyba nie będzie wyboru. Publiker, o którym pisałem niedawno, ma opcję podlinkowywania wpisów w katalogach i preclach na 3 sposoby:

  • z katalogów, jednak nie wszystkie katalogi pozwalają na podlinkowane podstron z wpisami w innych katalogach
  • z precli – akurat niewiele precli jest moderowanych na tyle, że wywalają za linki do katalogów
  • z SWL – i

Tych SWL-i, z którymi publiker współpracuje (weblink i gotlink), bądź z dowolnego, tyle, że w tym wypadku trzeba sobie samemu wyeksportować listę adresw, pod którymi znajdują się linki i dopiero potem wstawić ją do swojego SWL-a, czyli moim zdaniem zbędna zabawa. Tym bardziej, że e-weblink udostępnia gotowe skrypty za darmo, tylko brać, instalować i nabijać punkty, a podlinkowane z niego w publikerze, to kwestia dosłownie kilku kliknięć. Takim sposobem postawiłem swoich kilka (hehe ;-) katalogów, teraz wypełnię je tylko podstronami – a będzie czym, bo na chwilę obecną moje zaplecze łącznie podchodzi już pod jakieś 600 serwisów - lepszych lub gorszych. Więc w każdym z moich katalogów będzie minimum 600 podstron, być może więcej, jak opanuję dodawanie po kilka razy do tego samego katalogu z różnymi opisami.

środa, 15 grudnia 2010, theredel

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Do pobrania za darmo
Sprawdź, jeśli szukasz profesjonalnych usług BHP
Zobacz też ciekawe kartki okolicznościowe