Świeżak w świecie SEO, czyli z czym się je wyszukiwarki i jak bez SEO - wiedzy zdobywać ruch na stronach i linki do stron.
Blog > Komentarze do wpisu

Nowy blog o katalogowaniu

Wiem wiem, katalogowanie już nie działa. Znam tę opinię, ale na bazie własnych doświadczeń muszę powiedzieć, że to opinia błędna. Katalogowanie działa, tylko teraz nie wystarczy wrzucać byle gdzie tego samego opisu. Teraz przy katalogowaniu trzeba porządnie pomyśleć, a ta umiejętność - przykro mówić, ale nie wszystkim jest dana...

Tak, kolejny mój blog stał się rzeczywistością. Razem mam już wszystkich...    .... naście? ....dziesiąt? a może ...set?

Nie istotne ile, ważne że są, są aktualizowane i czytane. Taką mam strategię, że jak chcę się w jakiejś dziedzinie rozwijać - piszę na ten temat blog. Jest to dobry sposób, bo Czytelnika trzeba szanować.

A szanowanie Czytelnika objawia się publikowaniem w miarę często raczej ciekawych wpisów. Z kolei, by publikować, trzeba:

  1. Mieć jakąś wiedzę w temacie, na który się pisze - a zatem trzeba się uczyć, coraz więcej uczyć. Szczęście, że nie jest to taka siermiężna odmiana nauki: wykuć, napisać sprawdzian, ocena, wykuć (kolejną partię bezsensownego materiału), napisać ....
  2. Jeśli wiedza ma skutkować działaniem - trzeba tego działania przedstawić efekty. Przy blogu o oszczędzaniu może to być: w miesiącu X oszczędziłem tyle i tyle, stosując takie, a takie techniki. Blog o wychodzeniu z długów: w tym miesiącu stosując następujące "myki" spłaciłem kredyty na kwotę taką to a taką... Inne dziedziny analogicznie.

Ja zatem postanowiłem stworzyć kolejny blog w ramach mojej SEO - edukacji. Blog bardziej ukierunkowany, bo wyłącznie o katalogach i katalogowaniu. Technika pozycjonowania polegająca na katalogowaniu już jest dość leciwa i mało skuteczna w samym pozycjonowaniu stron. Ale przecież dla katalogowania jest masę innych zastosowań, a więc też masę możliwości do zarobku.

Stąd też pomysł na blog o katalogach i katalogowaniu.

Pozdrawiam.

środa, 05 stycznia 2011, theredel

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: marek, *.raciborz.vectranet.pl
2012/02/28 21:04:32

Proponuję się reklamować w katalogach firm

www.seowww.eu
www.katalogi-stron.com.pl


Katalogi odporne na automaty do katalogowania choć są darmowe - syf im nie grozi
Do pobrania za darmo
Sprawdź, jeśli szukasz profesjonalnych usług BHP
Zobacz też ciekawe kartki okolicznościowe