Świeżak w świecie SEO, czyli z czym się je wyszukiwarki i jak bez SEO - wiedzy zdobywać ruch na stronach i linki do stron.
Blog > Komentarze do wpisu

Ceny linków na allegro

Konkretnie krótkie przemyślenia na temat ofert katalogowania i dodawania do precli.

Co zauważyłem na allegro, to to, że ceny za katalogowanie, rzekomo ręczne, są przerażająco niskie.

W ofercie przykładowo stoi 15 zeta cena, oferta napisania i przespinowania artykułu, a później dodania do 400 wordpressów. Przeanalizujmy co i jak.

Wpierw pisanie.

Mnie stworzenie tysiąca znaków logicznego tekstu, w tematyce, która nie ma przede mną tajemnic, zajmuje 10-15 minut. To najmniejszy problem, można rzec.

Później dodawanie synonimów, ale tak, żeby każdą wersję artykułu dało się przeczytać.

Zatem możliwości automatycznego dodawania synonimów jednym klikiem bardzo spadają, często trzeba ręcznie wpisywać kilka wersji zdania, bo każda do przecinka ma inny przypadek, inny tryb i w ogóle różne gramatyczne konfiguracje. Zatem dedykowany edytor tekstów synonimizowanych za wiele nie pomaga, jedynie w końcowym etapie, coby oblukać, czy nawiasy wszystkie pasują.

No i do wygenerowania tekstu.

Wróćmy do allegro i tych 400 precli za 15 zeta. Mi, dobre przespinowanie artykułu zajmuje tak z półtorej godziny, jak jestem w dobrej dyspozycji. Jak spinuję drugi art 1000 znaków w wersji bazowej, to już 2-2,5 h, bo mi mózg wysiada.

Załóżmy, że sprzedawca z allegro ma dziennie 3 teksty do zespinowania, czyli średnio na tekst 2h, powiedzmy już z ustawieniem dodawarek (bo nie wierzę, że ktoś dodaje ręcznie 400 precli). Zatem zarabia 45 zeta za 6h pracy, o ile wytrzyma bite 6h przy kompie.

Kiepsko. W markecie przy wykładaniu towaru, bez żadnego wysiłku zarobi więcej.

Ale jest też opcja druga, że robi wszystko na odpieprz, artykuł bazowy powstaje ze zlepka różnych artykułów z netu, spinowanie jednym klikiem i dodanie do dodawary 10 minut.  Tu już zarobek spoko, 15 zeta za 10 minut, to 90 zeta za godzinę, godziwa płaca. Tylko robota do dupy niczego, oraz rozczarowany klient.

czwartek, 17 lipca 2014, theredel

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Do pobrania za darmo
Sprawdź, jeśli szukasz profesjonalnych usług BHP
Zobacz też ciekawe kartki okolicznościowe